Targi muzyczne w Kaliszu – nasza relacja

sobota, 20 wrzesień 2014, 13:51 | Category : wydarzenia
Tags :

W piątek 12 września 2014 mieliśmy przyjemność uczestniczyć w Targach Muzycznych w Kaliszu. Targi nie były duże. Wszyscy wystawcy prezentowali się w jednej hali. Nie mniej jednak możliwość zapoznania się z nowościami i ogólnie produktami muzycznymi dostępnymi na rynku jest zawsze nieoceniona – szczególnie w Polsce, gdzie nie ma większych tego rodzaju targów. Na targach znaleźliśmy kilka propozycji muzycznych, które nas bardzo zainteresowały. Pozwolicie, że pokażemy Wam kilka z nich.

W pierwszej kolejności odwiedziliśmy stoisko Firmy Muzycznej zajmującej się dystrybucją między innymi takich marek jak: Elixir, Snark, Danelectro, Mad Profesor, Voodoo Lab, Fulltone. Duże zainteresowanie wzbudziła wystawa instrumentów o nazwie Bum Bum Rurki. Instrument ten „przywędrował” do nas z USA, gdzie jego oficjalna nazwa brzmi Boomwhackers.

bumbumrurki

Bum Bum Rurkowe szaleństwo rozprzestrzenia się bardzo szybko, czego dowodem są pojawiające się w bardzo szybkim tempie akcesoria i materiały edukacyjne na ten instrument – jak odpowiedź na potrzeby muzyczne. Jedną z ciekawszych pozycji na Bum Bum Rurki jest gra pt. Przybij rurkę. Działa ona jak wirtualny dyrygent i kojarzy się z karaoke, tutaj – z wykorzystaniem Bum Bum Rurek.

Bum Bum Rurki to system Chroma Notes, czyli połączenie dźwięków z konkretnymi kolorami. W tym systemie spotkamy też coraz więcej innych instrumentów, takich jak dzwonki i tuby.

Ogromne wrażenie wywarł na nas instrument o nazwie: Cajon, który niebawem pojawi się też w naszym sklepie.

Na kolejnym stoisku firmy Music Partners naszą uwagę zwróciła marka Salvador Cortez, specjalizująca się w produkcji gitar klasycznych, elektroklasycznych. Wysoka jakość wykonania łączy się z przystępną ceną.

W Polsce jest coraz większe zainteresowanie instrumentem, kojarzącym się przede wszystkim z Hawajami. A mowa tu oczywiście o ukulele, które w różnych modelach wystawiła firma Przyjazne-ukulele. Mieliśmy możliwość przetestować niektóre marki ukulele, między innymi: Mahimahi, Koki’o.

A tutaj ewenement wśród instrumentów: Ukulele basowe:

Na kolejnym odwiedzonym stoisku wydawnictwa muzycznego Absonic, zaprezentowano nam nowość – podręcznik szkółki pt. Słoneczne rytmy na ukulele.

Firma Music Info naszą uwagę zwróciła instrumentem klawiszowym Kurzweil MPS-20. Jest to świetne pianino cyfrowe, z pełnoważoną klawiaturą i bardzo ciekawymi podkładami perkusyjnymi. Jak zapewniano nas na stoisku, możemy je polecać dla uczniów szkół muzycznych, będących adeptami fortepianu jako głównego instrumentu. Stawiane im wymagania pod względem klawiatury są bardzo wysokie, a ten instrument je spełnia.

Wizytę na Targach zakończyliśmy na stoisku przedstawiciela marki Studiomaster czyli Show Music.
Studiomaster to firma z wieloletnią tradycją, specjalizująca się w produkcji sprzętu nagłośnieniowego. Mieliśmy okazję zapoznać się z pełnym asortymentem, przetestować go i z czystym sumieniem możemy polecić ten sprzęt wielu instytucjom i firmom.

Targi w Kaliszu odbyły się po raz pierwszy, mamy nadzieję, że odbędą się w przyszłym roku, i rozwiną pod względem ilości wystawców, czego życzymy organizatorom.

Relację z Targów przygotował dla Was Rafał Bielawski.

Comments are closed.