Relacja z Warsztatów Gitarowych w Obornikach

niedziela, 23 marzec 2008, 21:30 | Category : gitary, wydarzenia
Tags :

Na przełomie stycznia i lutego odbyły się w Obornikach Warsztaty Gitarowe. Co się na nich działo – przeczytajcie sami:

„W dniach 30 stycznia – 1 lutego odbyły się w Obornikach k/Poznania warsztaty muzyczne dla gitarzystów. Zajęcia prowadzone były przez gwiazdy polskiej sceny muzycznej: Marka Raduli, Artura Lesickiego i Jacka Królika (nazwisk tych gitarzystów nie trzeba chyba komentować).

Żyjemy w czasach ogólnego dostępu do informacji i możemy bez przeszkód rozwijać swoje zainteresowania ograniczeni jedynie brakiem własnych chęci. Może się więc wydawać, że takie warsztaty to tylko strata czasu i lepiej we własnym pokoju przeanalizować kolejna stertę tabulatór czy innych materiałów ściągniętych właśnie z internetu. Ja też tak myślałem, tym bardziej, że coraz trudniej jest mi wygospodarować czas na moje muzyczne hobby.

Z perspektywy czasu wiem, że pozostanie w domu byłoby błędem. Juz pierwszego dnia zrozumiałem, że nie będzie to mechaniczne przedstawianie ćwiczeń, skal czy akordów. Zajęcia te  to przede wszystkim możliwość bliższego poznania prowadzących, którzy aż tryskali doświadczeniem. Lata spędzone na scenie czy w studiach dały im swobodę poruszania się w tematach muzycznych, a zadawane przez nas pytania (niejednokrotnie trudne i dziwne) nie sprawiały żadnych problemów. Nie ukrywam, że na mnie największe wrażenie zrobił arsenał sprzętu jako przywieźli prowadzący do Obornik.

Zajęcia prowadzone były w małej salce, co stanowiło o kameralnej atmosferze, a brzmienie instrumentów, jakimi muzycy posługują się na co dzień, było wręcz namacalne.

Artyści pozwalali dokładnie oglądać swój sprzęt, a odważniejszym nawet zagrać.
W przerwach można było nawiązać nwe znajomości z innymi uczestnikami i wymienić się doświadczeniem. Bagaż emocji z jakimi wyjchałem z Obornik był ogromny. Naładowany świeżą energią i zdopingowany, z wielkim entuzjazmem chwyciłem w domu za gitarę…
Wiem, że nie był to stracony czas i jeżeli za rok odbędą się podobne warsztaty, to mnie na nich nie zabraknie.

Gorąco polecam wszystkim gitarzystom!

Grajek”

Comments are closed.