Relacja z Targów Music Lab

czwartek, 30 październik 2014, 12:17 | Category : wydarzenia
Tags :

DSCN3505 W dniach 25-27.10.2014 w Poznaniu odbyła się druga edycja Targów Muzycznych Music Labpisaliśmy o tym całkiem niedawno.

Postanowiliśmy sprawdzić jak wyglądają od strony organizacyjnej i co jest prezentowane na tegorocznych targach. Tym bardziej, że imprez tego typu jest w Polsce jak na lekarstwo.

Niestety od początku zostaliśmy negatywnie zaskoczeni brakiem jakiejkolwiek reklamy Targów przy wejściu głównym. Nie znaleźliśmy żadnego banera wskazującego, w której hali odbywają się Targi Music Lab, a osoby pracujące w punkcie informacyjnym nie wiedzieli o odbywających się targach. Było to irytujące.

Mimo trudności dotarliśmy do hali 5A na terenie poznańskich Targów. Jakie było nasze zdziwienie, kiedy zobaczyliśmy, że Targi obejmują kilkanaście stoisk, co niestety nie pozwala zapoznać się z szeroką ofertą rynku muzycznego.
Stoiska miało kilku wystawców, między innymi: Interton, dystrybutor Hughes&Kettner, wydawnictwo Absonic, sklep Drum Shop.

Na stoisku Intertonu obejrzeliśmy i „ograliśmy” gitary marki Martinez. Świetnie wykonane gitary klasyczne – dobrze brzmiące i w przystępnych cenach są już w naszej ofercie:
martinez - gitara klasycznamartinez gitara klasyczna

Na stoisku wydawnictwa Absonic poza różnymi szkołami gry dla gitarzystów i śpiewnikami (wszystkie są dostępne w Gitaraibas.pl), prezentowane były kolorowe muzyczne rurki: Bum Bum Rurki, które promujemy od kilku lat. Odbyły się tu również warsztaty z Robertem Kordylewskim.

DSCN3501

W trakcie trwania imprezy miało miejsce kilka szkoleń dla muzycznych sklepów internetowych. Mogliśmy uczestniczyć w kilku pokazach i dwóch rodzajach warsztatów.

DSCN3502

Wystawcy dołożyli wszelkich starań, żeby ich stoiska były atrakcyjne dla zwiedzających, niestety ze strony organizatora oczekiwaliśmy – zarówno jako gitarzyści jak i sprzedawcy większego zaangażowania i … rozmachu, który pozwoliłby rzeczywiście zapoznać się z obecnymi nowinkami dostępnymi na rynku muzycznym.

Brak reklamy w mieście, czy w mediach spowodował, że niewiele osób wiedziało o odbywających się Targach.

Comments are closed.