Przegląd Kapel Gitarowych w Mosinie

środa, 22 luty 2012, 19:38 | Category : wydarzenia
Tags :

10 marca punktualnie o 12.oo w Mosińskim Ośrodku Kultury rozpocznie się III Przegląd Kapel Gitarowych. Zgłoszenia Kapel można dokonywać do dnia 27 lutego. Na stronie Mosińskiego Towarzystwa Gitarowego, które jest współorganizatorem przeglądy, czytamy:  „Tego dnia, budynek zamieni się w miejsce, do którego od samego rana zjeżdżać będą zespoły z całej Wielkopolski, by wziąć udział w zmaganiach o główną nagrodę III Przeglądu Kapel – występu przed główną gwiazdą VI Ogólnopolskich Dni Artystycznych z Gitarą lub podczas  Dni Mosiny.

W ubiegłych latach jury miało niełatwy wybór i spośród ponad 20 zespołów wytypowało 4 najlepsze.

Przypomnijmy, że w 2010 roku laury przypadły zespołom poruszającym się w stylistyce punka i hardcore/grunge: Bustergang oraz K=I=W=I, a rok później zwyciężyły formacje stricte metalowe: Impala oraz Mystic Circus. Jury doceniło zarówno przekaz jaki oferowały zespoły, technikę, a także umiejętności aranżacyjne. Wszystkie cztery zespoły zagrały zarówno podczas ODAzG jak i Dni Mosiny, supportując największe gwiazdy polskiej muzyki: Armia, JJ Band, Acid Drinkers, TSA.

Jurorami do tej pory byli m.in. Marek Raduli – znany polski gitarzysta, Grzegorz Sterna – prezes Stowarzyszenia Qltura z Leszna oraz dziennikarz radia Elka, Remigiusz Szuman – znany gitarzysta klasyczny, Janusz Piątkowski – kompozytor i aranżer, jak również liczni dziennikarze i prezenterzy radiowi.”

W tegorocznym JURY zasiądzie: Tomek Budzyński – wokalista rockowy, malarz i poeta;  znany z zespołów SIEKIERA, ARMIA, 2TM23, Tomek Tommytherocka Olszewski – gitarzysta zespołu Tommy Gunn oraz wspomniany już wyżej Grzegorz Sterna.

Przegląd rozpocznie się 10 marca o godzinie 12:00 w Mosińskim Ośrodku Kultury, ul. Dworcowa 4, WSTĘP WOLNY.

A po przeglądzie zapraszamy na zakupy do Gitaraibas.pl

Comments are closed.