Naucz się muzyki za pomocą komputera!

czwartek, 3 luty 2011, 11:40 | Category : ciekawe książki, gitary dla dzieci
Tags :

Muzyka łagodzi obyczaje – to wiemy, ale wiemy także, że na pewno pomaga w koncentracji, poprawia pamięć, wspomaga i przyspiesza procesy przyswajania wiedzy. A teraz na rynku a także na naszych sklepowych półkach pojawia się program do nauki kształcenia słuchu i teorii muzyki. Firma Mijusic wprowadziła właśnie odświeżoną i ulepszoną wersję programów do nauki kształcenia słuchu w domowym zaciszu – programy przeznaczone są zarówno dla osób kształcących się muzycznie jak i tych które nie uczęszczają do żadnej szkoły muzycznej. Oferta jest już dostępna na półkach GitaraiBas.pl

W tej chwili w ofercie znajdziemy:

Dyktando Melodyczne

119 dyktand – cytatów z arcydzieł muzyki klasycznej, zarejestrowanych w profesjonalnym studio przez krakowskich instrumentalistów. Nagrane instrumenty to: fortepian, skrzypce, gitara, flet, klarnet, akordeon i marimbafon. Baza zadań muzycznych jest sukcesywnie powiększana.

Dyktando Rytmiczne

Także 119 dyktand przeznaczonych do wykorzystania przy pracy indywidualnej w domu oraz muzycznej pracowni komputerowej, bibliotece, czytelni czy świetlicy. Nagrane instrumenty to: fortepian, skrzypce, gitara, flet, klarnet, akordeon i marimbafon. Baza zadań muzycznych jest sukcesywnie powiększana.

Gamy Skale Tonacje Kadencje

Przewodnik po bogatym świecie skal, gam, tonacji i kadencji. Przedstawia ich budowę, pochodzenie oraz przykłady zastosowań. Prezentacje przedzielone są testami z wiedzy teoretycznej. Testy odsłuchowe umożliwiają ćwiczenie rozróżniania gamy durowej od molowej, harmonicznej od melodycznej, a także skali góralskiej od cygańskiej, kadencji zawieszonej od zwodniczej i wielu innych elementów muzycznych. Program zawiera 14 lekcji podzielonych na sekcje tematyczne i zawierających wykłady multimedialne oraz testy teoretyczne i odsłuchowe. Ćwiczenia odsłuchowe mają możliwość ustalenia poziomu trudności zadań oraz ilości rozpoznawanych przykładów.

Interwały

Tu dowiesz się, czym są interwały, jak są zbudowane, jakie są ich podziały i funkcje. Zestaw testów i gier edukacyjnych ułatwi Ci przyswojenie i usystematyzowanie wiedzy. Zróżnicowanie poziomów trudności pozwala na częste ćwiczenie materiału bez obawy o zniechęcenie lub znużenie. System punktacji w łatwy sposób pozwala skontrolować stopień przyswojonego materiału. Mijusic Interwały to 16 multimedialnych lekcji obejmujących cały zakres wiedzy o interwałach. Zawarte w programie testy, ćwiczenia i gry pozwolą Ci łatwo i szybko przyswoić całą wiedzę o interwałach.

Zapraszamy do zapoznania się z poszczególnymi programami – istnieje możliwość pobrania demo.

Comments are closed.