Muzyka latynoska – co polecamy?

środa, 26 listopad 2014, 14:08 | Category : ciekawe książki
Tags : ,

desperadoPamiętacie Desperado z doskonałą kreacją Antonio Banderasa i Salmy Hayek, gdzie w roli głównej wystąpiła gitara? Obok Banderasa i Hayek to gitara i muzyka latynoska zaważyła na sukcesie i wymowie tej produkcji.

Muzyka latynoska ma swoje korzenie na Kubie i jest mieszanką hiszpańskiej melodii i afrykańskich rytmów. Dziś poświęcimy jej chwilę uwagi i pokażemy nuty na gitarę do utworów należących do tego stylu muzycznego .

Korzystamy więc z okazji, aby przedstawić Wam dwie publikacje wydane przez Absonic. Tematycznie łączą się one właśnie z muzyką latynoską.

la guitarra latinaThe USA guitar

„La guitarra latina” to nuty na gitarę do utworów pochodzących z Ameryki środkowej i południowej czyli Argentyny, Boliwii, Brazylii, Meksyku czy Wenezueli. Mariola Adamiak  – autorka publikacji – opracowane utwory kieruje do początkujących jaki średnio zaawansowanych gitarzystów. Całość uzupełniona jest płytą, na której znajdują się wykonania poszczególnych utworów z książki zagrane przez Michała Daniela Bąka. Nuty polecamy zarówno dla nauczycieli gitary jako dobry materiał do ćwiczeń podczas zajęć z uczniami, jak również dla gitarzystów chcących poszerzyć swój repertuar o kolejne utwory z muzyki świata.

„The USA guitar” to przegląd utworów różnych stylów muzycznych związanych ze Stanami Zjednoczonymi przygotowany przez znakomitego gitarzystę Mirosława Drożdżowskiego. Znajdziesz tutaj przykłady utworów bluesowych, country, jazz, gospel. Prezentowane są również utwory George Gershwina, Glenn Miller Orchestra czy Scotta Joplina. Ostatnim utworem w książce jest hymn Stanów Zjednoczonych. Do publikacji dołączono płytę CD z nagraniami utworów w wykonaniu Grzegorza Krawca. Nuty opracowane są dla średnio zaawansowanych gitarzystów. Doskonale sprawdzą się w urozmaicaniu nauki gry na gitarze, poszerzą  repertuar o kilka ciekawych utworów muzyki świata.

Utwory muzyki latynoskiej znajdują się w repertuarze uczniów z zaprzyjażnionego Studium muzycznego Świat gitary. W sobotę 22 listopada zagrali właśnie muzykę latynoską. Relację z tego wydarzenia możecie przeczytać na stronie Studium.

I na zakończenie utwór z czołówki Desperado:

Comments are closed.