Muzyk – miesięcznik dla początkujących i zaawansowanych

wtorek, 19 luty 2008, 20:15 | Category : ciekawe książki, gitary, sprzęt
Tags :

W magazynie miesięczniku „Muzyk” znajdziemy obok artykułów i felietonów oraz zestawień sprzętu i informacji o warsztatach, także testy różnego rodzaju instrumentów, wzmacniaczy. Warto zatem po niego sięgnąć choć od czasu do czasu.
Wśród opisywanych w lutowym numerze urządzeń znalazły się m.in. gitara akustyczno-elektryczna kanadyjskiej firmy Seagull oraz gitara basowa firmy Schecter.

Seagull Performer Mini Jumbo to instrument, który umożliwia zbieranie sygnału z dwóch źródeł. Oba sygnały można ze sobą miksować. Wszystko to dzięki wbudowanemu układowi elektronicznemu EPM Quantum II.

Natomiast Schecter Stiletto Extreme-4 – dostępny od sierpnia 2007 roku na naszych półkach sklepowych – jest czterostrunowym instrumentem o menzurze 34”, który wyposażono w dwa przetworniki typu humbucker, potencjometry Volume i Blend oraz dwupasmowy, aktywny korektor.

W dziale „Zestawienie” natomiast przeczytamy tym razem o wzmacniaczach gitarowych typu head. Większość z nich to konstrukcje lampowe. Nie zabrakło jednak modeli hybryd, tranzystorowych oraz wykorzystujących technikę cyfrową.

Zapraszamy do lektury magazynu.

Comments are closed.