Kolorowe rurki pozwolą ci namalować muzykę

wtorek, 25 listopad 2014, 12:16 | Category : porady muzyka, sprzęt
Tags : , ,

bum_bum_4Jak to możliwe, aby kolorowe rurki, różnej długości dawały nieograniczone możliwości nauki i zabawy?
A pamiętasz jaka zabawa była najfajniejsza? Grałeś w kapsle z własnoręcznie rysowanymi na piasku trasami? Skakałaś w gumę czy linkę? Grałeś na trzepaku w kolory? Z zabawą jest tak, że im prostsza, tym fajniejsza.

Dlatego kolorowe muzyczne rurki wciągają w zabawę już najmłodsze dzieci. Mają prostą budowę, a ich kolory przyciągają uwagę. Połączenie prostoty i barw wyzwala, zarówno w dzieciach jak i w dorosłych, kreatywność. I zaczynamy bawić się i jednocześnie tworzyć.

Na pomysł stworzenia kolorowych rurek wpadł Amerykanin Craig Ramsell 20 lat temu. Każda rurka to konkretny dźwięk w gamie. Dzięki kolorom łatwo jest zapamiętać dźwięki. Taki system kolorów, którym odpowiadają konkretne dźwięki nazywamy Chroma-Notes. Kolory możemy nakleić na klawiszach pianina i wygrywać melodie komponowane przy pomocy rurek.

Bum Bum Rurki to nauka rytmu – najprostsza forma zabawy z rurkami. Uderzamy rurkami o podłogę, o kolano, o dłoń czy o drugą rurkę i nie dość, że powstaje dźwięk, to przede wszystkim zaczynamy wystukiwać rytm. W ten sposób, mając do dyspozycji kilka osób i dyrygenta, można wystukać wiele rytmów w zespole.

Bum Bum Rurki to zabawa z melodiami – kolory rurek i odpowiadające im dźwięki pozwalają na zapisanie tych dźwięków w postaci kolorowych nut na pięciolinii. Możesz samodzielnie tworzyć kolorowe melodie. Później możesz wygrywać je nie tylko przy pomocy Bum Bum Rurek, ale także na pianinie, flecie prostym czy dzwonkach chromatycznych (cymbałkach).

CN-colored MIDI keyboard 2 - web

Za pomocą rurek możesz stworzyć pełne akordy i wykorzystać je jako akompaniament dla innych instrumentów – doskonałe uzupełnienie dla zespołu szkolnego.

Bum Bum Rurki pozwalają na wyrażenie emocji w tańcu. Dzięki Bum Bum Rurkom łatwo zagrasz różne melodie i wystukasz wymyślone rytmy. A od tego już tylko krok do tańca.

Co jeszcze potrafią Bum Bum Rurki?

Pobudzają wyobraźnię, rozwijają kreatywność i spostrzegawczość. Wykorzystane w zabawach sportowych pozwalają pracować nad motoryką małą i dużą. Bum Bum Rurki łączą muzykę z plastyką – pozwalają pokazywać dźwięki przez kolory czyli namalować muzykę.

Dlatego amerykańscy pedagodzy muzykowanie za pomocą Bum Bum Rurek uważają za doskonałą formę wstępu do nauki gry na instrumentach oraz wsparcie dla wszechstronnego rozwoju dzieci. Bum Bum Rurki to instrument, który w niezauważalny sposób prowadzi od zabawy do nauki. Nauczyciele rytmiki i muzyki, a także nauczyciele przedszkolni zyskują proste narzędzie do pracy z dziećmi, które daje nieograniczone możliwości. Z rurek można korzystać na zajęciach sportowych, muzycznych, artystycznych, podczas poznawania prostych działań matematycznych. Rurki uczą współpracy w zespole i koncentracji.

bumbumzespol

Bum Bum Rurki obejmują dźwięki w zakresie 3 i 1/2 oktawy. 32 kolorowe rurki uzupełnione o różne akcesoria oraz podręczniki i śpiewniki tworzą kolorowy warsztat dla Ciebie jako nauczyciela. Są doskonałą pomocą dla animatora kultury a nawet rodzica. Tylko od Twojej kreatywności zależy, w jaki sposób posłużysz się kolorowymi rurkami, aby połączyć zabawę z nauką.

bumbumrurki2

Chcesz poznać Bum Bum Rurki i włączyć je w swój warsztat pracy?

Pomożemy Ci! Zaprezentujemy możliwości rurek podczas bezpłatnego pokazu. Pokażemy jak wykorzystać ich możliwości w różnych grupach dzieci, młodzieży a nawet dorosłych. Podzielimy się z Tobą naszym kilkuletnim doświadczeniem w działaniach z Bum Bum Rurkami!

Zadzwoń do Rafała – BumBumRurkowego nauczyciela: 512 02 03 05

Przeczytaj o tym >>> jakie zestawy Bum Bum Rurek proponujemy.

Comments are closed.