Gitara dla początkujących

poniedziałek, 6 październik 2014, 22:29 | Category : gitary, gitary dla dzieci, porady muzyka
Tags :

Dziecko chce grać na gitarze, a Ty nie wiesz jaką gitarę wybrać? Czy kupić cokolwiek, choćby w markecie, bo przecież nie wiadomo ile potrwa ta gitarowa pasja? Czy lepiej zainwestować trochę i kupić lepszy instrument? Czy wierzyć na słowo sprzedawcy? Na co zwrócić uwagę przy zakupie? Oto pytania jakie pojawiają się w głowie zafrasowanego rodzica czy dziadka, którego pociecha oznajmiła właśnie, że chce się uczyć gry na gitarze.

Podpowiadamy na co należy spojrzeć i przetestować zanim wyda się pieniądze na instrument zwany gitarą.

Przy zakupie zwróć zatem uwagę na to czy:
– gryf gitary jest prosty i nie odpada od pudła,
– próg zerowy czyli siodełko jest właściwie ustawione w stosunku do gryfu,
– struny nie są zbyt daleko od progów (łatwo powinny się dać przycisnąć do progów),
– mostek odkleja się od pudła,
– klucze są proste i trzymają strój.

Dla ułatwienia prezentujemy prosty rysunek, na którym nazwane są wszystkie podstawowe elementy gitary wpływające na jakość dźwięku, jakość samego instrumentu, a zatem na komfort gry.
opis gitary klasycznej
Częstą przypadłością zbyt tanich gitar czy może wyrobów gitaropodobnych jest brak strojenia – to zasługa krzywego gryfu czy niewłaściwie osadzonych progów albo źle wklejonego mostku.

Dodatkowo tanie gitary mają często problemy z wyglądem: lakier odpada (na skutek kurczenia się drewna), w gryfie robią się wgniecenia, ponieważ drewno wykorzystane do zrobienia instrumentu jest zbyt miękkie.

Dlatego odradzamy zakupy instrumentu w markecie – nie wyjdzie Wam to na dobre – zarówno od strony finansowej jak i rozwoju talentu czy pasji muzycznej dziecka. Warto, w przypadku zakupu gitary, poświęcić trochę więcej czasu i pieniędzy. Sklep już znaleźliście gitaraibas.pl – pozostaje zawartość portfela. Jeśli jednak mamy do wyboru wyroby czekoladopodobne (gitary z marketu) i czekolady Lindt czy choćby Milka (gitary w sklepie gitarowym) to przecież nie pozostaniemy przy substytucie czekolady.

Macie skromny budżet? Tym bardziej należy nim mądrze gospodarzyć. Co zatem warto kupić, gdy do dyspozycji ma się ok 300 zł? Gitary marki Alvera czy EverPlay albo Hohner:
Alvera
Alvera
A jeśli mamy już ok 500 zł to polecamy gitarę klasyczną Yamaha C-30
Yamaha C-30
Natomiast za niecałe 700 zł zagramy na bardzo dobrej gitarze Martinez MCG 30
Martinez MCG 30
I pamiętajcie: zawsze możecie na nas liczyć – doradzamy jak połączyć możliwości portfela z wyborem dobrego instrumentu. Nasz telefon czynny jest od 9 do 18: 61 624 20 80 lub 512 02 03 05. Doradziliśmy już setkom zadowolonych Klientów.

Comments are closed.